>więcej

Aktualności

28 IV 2016

SEZON 2016

Już niedługo zaczynamy kolejną letnią trasę koncertową. Mamy zaplanowanych ponad 70 koncertów. Zagramy w mniejszych i większych miejscowościach w całej Polsce. Będą również festwiale takie jak Polsat SuperHit Festiwal oraz Przystanek Woodstock, na który wracamy po 3 latach z ogromną przyjemnością!!! Na każdym koncercie spodziewajcie się ogromnej dawki pozytywnej energii! Mamy również małą niespodziankę na początek sezonu - uważnie śledzcie naszego facebook'a - tam znajdziecie więcej informacji :) Do zobaczenia na koncertach!!!

10 III 2016

KIJÓW - WARSZAWA - NASZ PIERWSZY KONCERT W KIJOWIE

Koncert w Kijowie był dla nas przeżyciem wyjątkowym, czymś, czego nie można opisać w jednym zdaniu. Wydarzenie to było przez nas bardzo długo wyczekiwane, a im bliżej do koncertu tym większa trema :) Nie wiedzieliśmy jak zostaniemy odebrani przez publiczność, czy damy radę? Okazało się, że był to jeden z naszych najpiękniejszych koncertów w karierze! Koncert pełen wzruszeń, emocji, koncert w sercu Ukrainy! Jesteśmy ogromnie wdzięczni publiczności, za przyjście na ten koncert i przeżywanie go razem z nami. Dziękujemy zespołowi Kozak System, naszym braciom, przyjaciołom. Dziękujemy Julia Paramonova i Елена Божко, a także Radek Maciejewski – bez nich by się to wszystko nie udało! Na koniec chcielibyśmy, abyście wysłuchali naszego utworu Bila Topoli – wyjątkowe wykonanie razem z Чубай Тарас, oraz zespołem Kozak System. Krzyk naszej duszy, krzyk duszy całej publiczności zebranej w SENTRUM, krzyk o wolność Ukrainy! Żyjmy razem w pokoju, miłości i przede wszystkim z szacunkiem do drugiego człowieka.

Киїбський концерт це була дуже важлива подія для нас, це щось, що не можна розказати в одному реченні. Ми дуже чекали його, а чим ближче концерту тим більша треба :) Ми не знали як будем сприйняті Українською публікою, чи подолаєм. Вийшло так, що був це один з найгарнішиг нашиг концертів. Концерт повний емоції, взорушливий, в серці України. Ми дуже вдячні публіці за те, що так великою кількістю прийшли на концерт і разом з нами його перезгивали. Дякуємо для гурту Kozak System, нашим братам, другам. Дякуємо Julia Paramonova і Елена Божко а токож Радек Маціеєвкіскі - без ниг би нічо не вийшло так як повинно! На кінець ми’б дуже хотіли показати Вам відео з завершення концерту, пісню "Біля Тополі" яку разом з нами і Козак Систем запівав Чубай Тарас, за що Йому велике спацибі! Наш крик душі, крик душі цілої публіки в клубі SENTRUM, крик за волю України. Жиймо разом в мурі, любові і пер за все в пошані один до одного!

 

10 III 2016

WIOSNA FEST

19 marca przyjeżdżamy do Krakowa na WIOSNA FEST! Oprócz nas wystąpią: Happysad, Luxtorpeda, Organek, OCN, Glass Ballerina oraz Clodie! Zestaw kapel imponujący, nie może Was zabraknąć! Informacje o biletach znajdziecie na stronie Galicja Productions: http://www.galicja.net/wiosna-fest/

Do zobaczenia!

29 II 2016

KONCERT NA UKRAINIE

Już raz mieliśmy okazję i przyjemność wystąpić na Ukrainie. Było to we Lwowie 4 lata temu. Tym razem wsytąpimy w stolicy Ukrainy - Kijowie! Będzie to dla nas bardzo ważny koncert. Zagramy go razem z naszymi przyjaciółmi, zespołem Kozak System - który pochodzi z Kijowa. Zapraszamy wszystkich do Klubu Sentrum, 5 marca 2016 w Kijowie!

22 II 2016

PLATYNOWA PAPARANOJA!!!

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza płyta "Paparanoja" pokryła się platyną! Płytę "Paparanoja" wydaliśmy w lutym 2015, a singlami promującymi były: Zbudujemy Dom, Nie chcę spać, Kamień z napisem Love oraz Dzisiaj będe ja. Chcielibyśmy bardzo podziękować naszym fanom, którzy kupują muzykę z legalnych źródeł. Tą dobrą wiadomością zabieramy się do jeszcze większej pracy i przygotowujemy się do nadchodzącego sezonu. Listę koncertów plenerowych podamy już niedługo! Do zobaczenia!!!

03 II 2016

ENEJ + HAPPYSAD

Takiego połączenia na jednej scenie jeszcze nie było! Owszem, zdarzało się że graliśmy razem z zespołem Happysad na jednych Juwenaliach czy Festiwalach, ale wspólnego koncertu jeszcze nie robiliśmy. Dlatego chcielibyśmy zaprosić Was do Łodzi na nasz pierwszy wspólny koncert z zespołem Happysad. Zagramy 12 lutego w Klubie Wytwórnia w Łodzi!

27 X 2015

NOWY TELEDYSK - DZISIAJ BĘDĘ JA

“Dzisiaj będę ja” to najnowsza propozycja muzyczna zespołu ENEJ pochodząca z nagrodzonej złotem płyty “Paparanoja”. ENEJ od kilku lat nieustannie dostarcza słuchaczom piosenki cieszące się niegasnącą popularnością zarówno w rozgłośniach radiowych, jak i w internecie, czy podczas koncertów. Gdzie leży źródło sukcesu przebojów, które zawładnęły sercami Polaków? Dlaczego, mimo tak charakterystycznego stylu, muzyka zespołu dalej porusza serca odbiorców nie stając się jednocześnie monotonną?

Odpowiedzią zdecydowanie może być piosenka “Dzisiaj będę ja”. Dlaczego? Zawiera ona bowiem wszystkie cechy tak charakterystyczne dla dotychczasowych przebojów ENEJa - tsunami energii, żywiołowość, radość, wdzięk, charyzmatyczny wokal, szerokie instrumentarium… Gdzie więc różnica? Tym razem zespół sięgnął do przeszłości, niejako do swoich korzeni - po punk rockową stylistykę. Właśnie punk rockowy klimat w połączeniu z zadziornym tekstem przedstawiają nam znany wszystkim zespół ENEJ w nowym świetle. Po raz kolejny zatem objawia nam się niezwykła cecha grupy ENEJ, która (nie tracąc nic ze swojego charakterystycznego stylu) odnajduje się w rożnych muzycznych klimatach.

“Dzisiaj będę ja” to piosenka, która porwie słuchaczy niezależnie od źródła przekazu, zarówno w samochodzie, gdy muzyka sączyć się będzie z głośnika, jak i na koncercie, przy akompaniamencie wielotysięcznego tłumu. Warto więc czekać na pierwsze dźwięki z radioodbiornika…bądź sprawić sobie własny egzemplarz niezwykłej “Paparanoi”.

 

21 IX 2015

SEZON PLENEROWY ZAKOŃCZONY!

Koncertem w gminie Raków w miejscowości Dębno zakończyliśmy tegoroczny sezon koncertów plenerowych. Od 1 maja do 20 września zagraliśmy 65 koncertów! W tym kilka dużych festiwali m.in: Polsat Super Hit Festiwal, Festwial Piosenki Polskiej w Opolu oraz Eska Music Awards 2015. W tym roku nie robimy żadnej przerwy, nie odpoczywamy tylko gramy dalej! Niedługo będziemy mogli zobaczyć się w klubach, namiotach i halach. A już w środę 23 września zaczynamy prace nad nowym teledyskiem do nowego singla, który wydamy jeszcze tej jesieni!

17 IX 2015

KAMIEŃ Z NAPISEM LOVE - 15 MILIONÓW

Miło nam poinformować, że nasz najnowszy teledysk do singla Kamień z napisem Love osiągnął ponad 15 milionów wyświetleń w nieco ponad 3 miesiące od daty premiery! Sama piosenka oprócz tego, że ma fantastyczny odbiór na koncertach i jest śpiewana razem z nami na każdym koncercie przez publiczność, to zdążyła już zdobyć 2 miejsce w Plebiscycie Lata RMF FM! Nie ukrywamy, że bardzo nas to cieszy!

 

03 VII 2015

ESKA MUSIC AWARDS 2015

Zespół Enej z nominacją na Eska Music Awards 2015! Zostaliśmy nominowani w kategorii Super Zespół. Nominacje zostały ujawnione 2 lipca podczas specjalnej ceremonii odbywającej się w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. W naszej kategorii nominowani są również Bednarek, Sound'n'Grace oraz Video.

Zespół Enej wystąpił na Eska Music Awards już dwukrotnie. Pierwszy raz podczas EMA 2012, wygraliśmy wtedy dwie nagrody: Zespół Roku oraz Piosenka Roku z utworem Skrzydlate Ręce. Drugi występ był podczas EMA 2013, dostaliśmy trzy nominacje: Najlepszy Zespół, Najlepszy Hit oraz Najlepszy Album, udało się zdobyć jedną statuetkę w kategorii Najlepszy Zespół. Jak będzie w tym roku? To zależy tylko od naszych fanów. Zachęcamy do głosowania na nas na stronie www.ema.eskago.pl !

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.