>więcej

Aktualności

06 VII 2013

FESTIWAL ENERGII W JAWORZNIE

W dniach 19-21 lipca 2013 w Jaworznie odbędzie się Festiwal Energii. Będzie to z pewnością jedno z ciekawszych wydarzeń muzycznych tego roku. Każdy dzień to zupełnie nowa dawka dobrego brzmienia, uwieńczona koncertem gwiazdy wieczoru. Zespół ENEJ zagra w piątek, wraz z KSU, Farben Lehre, Raggafaya, Pajujo i Antyteza. W kolejnych dniach będzie można usłyszeć m. in. Kukiza, Lemon, Kult i Zakopower. Zapraszamy do Jaworzna.

28 VI 2013

OFICJALNE STANOWISKO W SPRAWIE NAZWY ENEJ

Nazwa zespołu ENEJ pochodzi od imienia głównego bohatera Eneidy Iwana Kotlarewskiego - ukraińskiej trawestacji utworu Wergiliusza (cz. 1 wydana w 1798, całość w 1842). Jest ona jednym z najważniejszych dzieł literatury na Ukrainie. W "Eneidzie" po raz pierwszy w historii literatury użyto języka ukraińskiego bez jakichkolwiek wpływów z zewnątrz. Stworzyło to zatem podwalinę literatury, od której powstał cały nurt zwany "kotlarewszczyzną".

21 VI 2013

SUPERJEDYNKA ZA "SKRZYDLATE RĘCE"

Na 50. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zespół ENEJ zdobył SuperJedynkę w kategorii SuperPrzebój za utwór "Skrzydlate Ręce". Już sam udział w tym Festiwalu to dla nas wielkie wyróżnienie. A zdobycie nagrody cieszy nas ogromnie. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i głosowanie.

11 VI 2013

SUKCES NA FESTIWALU TOPTRENDY

8 czerwca 2013 w ramach Festiwalu TopTrendy odbył się koncert zatytułowany "Największe Przeboje Roku". Na deskach Opery Leśnej w Sopocie zaprezentowali się artyści, których utwory w ciągu minionego roku stały się hitami. Widzowie za pośrednictwem smsów zdecydowali, że Przebojem Roku został nasz utwór "Tak smakuje życie"!!

03 VI 2013

CZWARTY SINGIEL Z PŁYTY FOLKHOROD - "SYMETRYCZNO-LIRYCZNA"

„Symetryczno--Liryczna" to tytuł najnowszego singla zespołu ENEJ. Piosenka ta jest następczynią wcześniej wydanych utworów - „Radio Hello", „Skrzydlate Ręce", „Tak Smakuje Życie" oraz „Lili", które podbiły szczyty list przebojów największych rozgłośni radiowych w Polsce.

03 VI 2013

SOPOT TOPTRENDY FESTIWAL

W dniach 7-9 czerwca 2013 Opera Leśna w Sopocie gościć będzie artystów zaproszonych do udziału w Festiwalu Top Trendy, organizowanym przez Telewizję Polsat. Oprócz tradycyjnych koncertów Top i Trendy oraz Sopockiej Nocy Kabaretowej, swoje 20-lecie świętował będzie zespół HEY.

03 VI 2013

TRAILER KLIPU DO SINGLA

Przedstawiamy trailer klipu do "Symetryczno-Lirycznej". Premiera teledysku 3 czerwca!

20 IV 2013

ENEJ GOŚCIEM SPECJALNYM W V EDYCJI MUST BE THE MUSIC

W niedzielę, 21 kwietnia 2013, wystąpimy jako „gość specjalny” w półfinale Must Be The Music. Cieszymy się bardzo, że po raz kolejny wracamy na scenę programu Telewizji Polsat, bo to właśnie tu, od zwycięstwa w pierwszej edycji, rozpoczęła się nasza droga ku zaistnieniu w szerszych mediach.

03 IV 2013

DAMSKIE KOSZULKI FOLKHOROD

Damska wersja koszulek z motywem z płyty Folkhorod jest już dostępna w sprzedaży. Możecie ją zamawiać klikając w link CARTON

09 III 2013

COOLTURA FESTIVAL 2013

Dziś, 9 marca 2013 o godz. 18:45, w ramach Cooltura Festival, wystąpimy w O2 Shepherd’s Bush Empire w Londynie. W tej legendarnej sali koncertowały wcześniej takie gwiazdy światowej muzyki jak Amy Winehouse, Adele, Muse, Green Day, Pearl Jam i wiele innych. To, że dziś możemy zagrać tam my, jest dla nas wielkim wyróżnieniem i niesamowitą przyjemnością.

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.