FOLKORABEL (2010)

folkorabel 2010
youtubeitunes

1. Radio Hello

2. Państwo B

3. Pan Babilon

4. Kuba Gang

5. Hermetyczny Świat

6. Ballada o pewnej podróży

(Ballada pro odnu podoroz)

 

7. Rahela

8. Daleki Jasni Zori

9. Myła Moja

10. Bolero Trumpet

11. Ludzie wolnej ziemi

(Ludy wilnoji zemli)

12. Coppernicana

 

Folorabel (2010)

Folkorabel to płyta polsko-ukraińska olsztyńskiego zespołu Enej. Od samego początku istnienia zespołu ważne były fascynacje kulturą wschodnią, ponieważ trzech członków ma korzenie ukraińskie. Zespół Enej to energetyczny rock z dokładką folku, dolewką ska, a całość okraszona niebanalną nutą wschodniego akordeonu przeplatającego się z dźwiękami hucznej sekcji dętej.

W 2008 r. zespół wydał swoją debiutancką płytę „Ulice”, którą promowały dwa single – „Ulice” oraz „Komu”. Nieoficjalnym singlem jest też „Kortowiada”- hymn olsztyńskich juwenaliów. Nowa płyta  jednak, w dużej mierze odskoczy od klimatu pierwszej. Folkorabel będzie dużo bardziej skierowana na wschód – dużo ukraińskich tekstów, masa akordeonu, bałkańska sekcja dęta, mega dynamika i szerokie kresy, ale oczywiście nie zabraknie „enejowego’ klimatu.

Na płycie znajdzie się 12 numerów skomponowanych przez liderów zespołu, oraz klasycznie jeden cover, a płyta ukaże się jak poprzednio pod szyldem wrocławskiej wytwórni Lou&Rockd Boys. Pierwszym singlem, który promuje drugi krążek jest „Radio Hello” grane przez większość rozgłośni Radiowych w kraju, w tym Jedynkę i Trójkę. Ogromnym sukcesem zespołu był koncert w 2010 r. na dużej scenie XVI Przystanku Woodstock. W listopadzie 2010r. zespół Enej zagra 15- koncertową trasę po Polsce promować nową płytę pod tajemniczą nazwą FOLKORABEL.Powrót

?>
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych,
Polityka Prywatności.
Akceptuję