>więcej

Historia zespołu

ENEJ to polski zespół rockowo - folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera "Eneidy" Iwana Kotlarewskiego - Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu - rodzina braci Sołoducha ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy.

Czytaj dalej

Nagrody

Zespół Enej na przestrzeni lat, zdobył liczne nagrody oraz wyróznienia. Tu możecie zobaczyć spis wszystkich nagród jakie otrzymaliśmy.

Wszystkie nagrody

Zespół ENEJ

Piotr (Lolek) Sołoducha

vocal, akordeon

Wokalista, akordeonista, kompozytor, producent, realizator nagrań i lider przez wielkie "L". Jeden z założycieli zespołu, niezmordowany kreator, człowiek oddany swojej pracy całym sercem (niektórzy twierdzą, że to pracoholizm, ale co oni wiedzą?!), wielki fan muzyki w dobrym wydaniu, od wschodnich lirycznych ballad, po ciężkie brzmienia rodem z za Wielkiej Wody. W wolnym czasie (podobno czasem tak miewa) lubi sport i wędkowanie, więc jeśli spotkacie kogoś w woderach, z wędką i akordeonem na plecach - to pewnie nasz Piotrek.

W zespole od 2002 roku.

ENEJ Crew

 • Łukasz (Kojro) Kojrys

  Krążą legendy, że jedynie siłą perswazji powstrzymał ruch obrotowy ziemi na kilka minut. Menago w każdym calu, kocha swoją pracę, odnajduje się w niej, uwielbia sprawne działanie i przejrzystą logistykę, właściwy człowiek na właściwym miejscu!

  W zespole od 2002 roku.

 • Łukasz (Borewicz) Bornus

  Asystent Manager i Road Manager zespołu, osoba, która zna odpowiedzi na wszystkie pytania, posiada kompletną wiedzę na temat działania zespołu. Gdyby w “Jednym z dziesięciu” było odpowiednio dużo pytań z tej kategorii - byłby niepokonany.

  W zespole od 2013 roku.

 • Mirosław Szymański

  Droga nie ma dla niego tajemnic, zna je wszystkie, na pewno był u każdego z mieszkańców Polski pod domem, nawet jeśli część może go nie kojarzyć. Prywatnie uwielbia porządek i pieczone ziemniaczki, dla których jest w stanie zrobić wszystko, dosłownie.

  W zespole od 2013 roku.

 • Przemysław Nagadowski

  Mimo bardzo poważnej funkcji, jaką jest realizacja dźwięku, Przemek to oaza spokoju, udaje mi się do stopnia zachować równowagę myśli, że powoli staje się celem pielgrzymek niezliczonej rzeszy poszukującej swojej drogi joginów.

  W zespole od 2017 roku.

 • Marek Ignatjuk

  Nikt tak dobrze, jak Marek nie zna prywatnych preferencji członków zespołu. To on odpowiedzialny jest za realizację dźwięku na scenie, dba o uszy muzyków, pielęgnuje ich doznania. Spróbujcie sprawić, by osiem osób w jednym miejscu było w pełni zadowolone, a zobaczycie z czym musi się mierzyć.

  W zespole od 2017 roku.

 • Michał (Pacho) Pachowski

  El Comendante, kierowca busa technicznego i zarządca enejowej sceny. Dzięki niemu od strony technicznej podczas koncertów wszystko działa, jak w szwajcarskim zegarku, każdy kabel, każdy mikrofon staje na baczność i posłusznie wykonuje rozkazy.

  W zespole od 2016 roku.

 • Mateusz (Matjas) Krzuś

  Nie istnieją ilości Coca Coli, których nie byłby w stanie pochłonąć, podobno odpowiada za dwie trzecie spożycia w centralnej Europie. Z uśmiechem na ustach dba o świetlną oprawę koncertu, w czym jest naprawdę dobry.

  W zespole od 2013 roku.

 • Michał (Kossi) Kossakowski

  Podobnie, jak Matias zajmuje się oprawą świetlną, robi to równie profesjonalnie. W wolnym czasie poświęca się treningom, podobno rozpoznają go wszyscy odwiedzający warszawskie siłownie.

  W zespole od 2017 roku.

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.